Bilinçli Ritmik Yaşam

Bilinçli Yaşam: İnsanın  amaç, istek ve hedeflerini belirleyerek ilerlediği yaşam yolunda huzurlu, mutlu ve başarılı bir şekilde yaşamını sürdürmesidir.

Ritmik Yaşam: Doğanın ve İnsan yapısının dengesini bozmadan zamanı en doğru şekilde (ritmik) kullanmayı tanımlar.

Bilinçli Ritmik Yaşam, içeriği itibariyle alternatifi olmayan tüm hakları Tuncay Vural’a ait olan bir eğitim sistemidir.

Ayrıntılar için;  www.bilincliritmikyasam.com

Dansınız Karakterinizdir 

Tuncay Vural’ın “dansın, kişinin temel karakter özelliklerini birebir yansıttığını” gösteren “Dansınız Karakterinizdir” keşfi Kasım 2010’da Finlandiya’daki Jyvaskyla Üniversitesi‘nce onaylanmıştır.

Tuncay Vural, insanların dansla ilgili düşüncelerinde devrim yaratıyor. Seyirci bu tarz bir gösteri ile ilk kez karşılaşıyor ve bu gösteride izleyenler kendilerini ve tanıdıkları karakterleri yeniden keşfediyorlar.

Gösterinin içeriği; hem anlatı, hem dinleti, hem müzik, hem komedi… Ve konusu itibariyle dünyada bir ilk! Dansınız Karakterinizdir!

Sahneden görüntüler için;

Stylegym

StyleGym, temeli dansa dayalı, içeriği itibariyle Dünyada ilk, aynı zamanda Türkiye’nin ilk ve tek markalaşmış spor aktivitesidir.

Ünlü Koreograf Tuncay Vural tarafından hazırlanan, kendine ait müziği eşliğinde, baştan sona dans figürleri ile uygulanan bir spor aktivitesi olan StyleGym, 5’den 75’e her kesimin uygulayabilmesi amacı ile projelendirilmiştir.

Felsefesi ?

StyleGym, kendine özgün hayat felsefesini ortaya koyan bir spor aktivitesidir.

StyleGym‘in amacı, beynin vücuda hakimiyetini geliştirmenin ve kasların müzik eşliğinde gelişimini sağlamanın yanı sıra, pozitif enerji, güleryüz, sosyalleşme, sevgi, uyum, dostluk, ekip ruhu, özgüven, başarı, mutluluk birleşimlerini sağlamak ve güçlendirmektir. Kısacası StyleGym, hayat kargaşasında unuttuğumuz ve vücudumuzun ihtiyacı olan fakat günlük hayatta yapmadığımız birçok bedensel hareketleri yapmamızı sağlayan spor aktivitesidir.. Bir nevi vücut terbiyesi diyebiliriz.

StyleGym düşüncesine göre bunları başarmanın yolu, insanın zihni ve bedeni üzerinde tam bir denetim kurabilmesinden geçer. StyleGym çalışmaları, bu noktada gerçek anlam ve işlevini kazanır. StyleGym, mantığı ve eğitimi açısından kendi sentezini yaratmış, tamamen özgün bir disiplin ve kişinin kendini eğitmesidir.

StyleGym’i Tuncay Vural’dan dinlemek için ;

 

http://www.stylegym.com